Piasek w workach - jak go przechowywać i transportować w bezpieczny sposób?
Piasek należy do powszechnie wykorzystywanych kruszyw budowlanych i jest używany zarówno do rozmaitych prac ziemnych czy ulepszania podłoża, jak i stanowi niezmiernie istotny składnik wielu materiałów. Dodaje się go do betonów konstrukcyjnych, ale także architektonicznych mających charakter dekoracyjny, a ponadto stosuje w klejach przeznaczonych do montażu okładzin ceramicznych i zaprawach służących do łączenia elementów konstrukcyjnych – cegieł, pustaków oraz bloczków. Jest też niezastąpionym komponentem tynków wewnętrznych i zewnętrznych czy posadzek żywicznych. Warto jednak pamiętać, że zastosowania piasku nie są ograniczone do budownictwa, czego najlepszym przykładem jest piasek w workach. Przekonajmy się, do czego służy i sprawdźmy, jak należy go przechowywać.
Czym jest piasek kwarcowy i do czego służy?
Piasek w workach to kruszywo najwyższej jakości, które zostało poddane nie tylko przesianiu i podziałowi na określone frakcje, ale również wypłukane oraz wysuszone. Może on posłużyć do wykonywania elementów użytkowo-ozdobnych np. posadzek żywicznych oraz gładkich tynków, lecz jest niezastąpiony również jako piasek formierski konieczny do odlewania wyrobów z metalu. Sprawdza się w filtracji wody bądź innych cieczy, gdzie sprawnie jest w stanie wychwytywać zanieczyszczenia o niewielkich rozmiarach. Jest idealny do piaskownic dla dzieci oraz tworzenia bezpiecznego podłoża na placach zabaw. Piasek kwarcowy okaże się konieczny przy produkcji szkła, a ponadto w obróbce strumieniowo-ściernej. Jest też ważny przy tworzeniu boisk do plażowej piłki siatkowej, przy opiece nad zwierzętami domowymi czy zakładaniu akwariów.
Co daje workowanie piasku?
Piasek workowany jest dobrze chroniony przed przedostawaniem się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Opakowanie zabezpiecza go również przed wilgocią oraz rozsypaniem, a ponadto ułatwia odmierzanie jego potrzebnej w konkretnym przypadku ilości. Taka forma ułatwia też jego przemieszczanie i rozładunek, a także magazynowanie, ponieważ przy większych ilościach da się go spaletyzować.