Gdzie i jak kupić piasek suszony?
Piasek już od najdawniejszych czasów był powszechnie wykorzystywany w szeroko rozumianym budownictwie. Surowiec ten jest wydobywany prosto ze złóż, których w Polsce najwięcej znajduje się w rejonie karpacko – sudeckim oraz centralno – wschodniej części kraju. Piasek bezpośrednio po wydobyciu poddaje się procesowi płukania. Dzięki niemu materiał jest czysty, a jednocześnie nie traci właściwości wynikających z wysokiej zawartości krzemionki.
Piasek, który proponuje nasza firma, jest dokładnie suszony i frakcjonowany, nie ma w nim więc zanieczyszczeń lub odpadów. Warto dodać, że gotowy materiał pakuje się w worki. Zapewnia to ochronę przed zabrudzeniem, a przede wszystkim warunkami atmosferycznymi. Piasek suszony w workach jest także łatwy w transporcie. Nasza firma dostarcza najwyższej jakości piasek workowany na terenie całej Polski. W transporcie wykorzystuje się wywrotki lub specjalne cysterny. Materiał po dostarczeniu może być od razu wykorzystany w pracach budowlanych.
Najpopularniejsze zastosowania piasku suszonego
Piasek suszony od wielu lat wykorzystuje się podczas produkcji betonu lub zapraw murarskich. Dzięki swoim właściwościom materiał jest trwały i odporny na uszkodzenia. Piasek jest niezbędny już na początkowych etapach budowy domów, czyli tworzenia fundamentów. Bez niego nie powstaną również ściany, posadzki i inne elementy konstrukcyjne budynku. Piasek stanowi niezwykle ważną warstwę, czyli podłoże podczas budowy dróg. Jest podstawą dla nowej nawierzchni. Często wykorzystuje się go także do tworzenia przydomowych ścieżek oraz alejek parkowych.
Ciekawym zastosowaniem piasku jest ścieranie powierzchni. Surowiec ten wykorzystuje się w procesie piaskowania, czyli wyrzucania strumienia materiału na czyszczony produkt. Piasek dostępny w naszej firmie ma zróżnicowaną średnicę ziaren, dlatego można łatwo dopasować go do konkretnych potrzeb. Inne zastosowania piasku suszonego to:
- budowa mostów,
- budowa piaskownic dla dzieci,
- produkcja środków czystości,
- produkcja światłowodów,
- produkcja elementów szklanych,
- podłoże dla roślin i zwierząt w akwariach lub terrariach.