Blog

kopalnia kruszywa

Kruszywa naturalne – podział i zastosowanie

Kruszywa to naturalny surowiec obecny niemal na całej kuli ziemskiej. Dzięki jego wydobyciu możliwe jest wyprodukowanie na przykład układów krzemowych, szkła, kosmetyków, paneli słonecznych, ale przede wszystkim układów elektronicznych. Piasek znalazła także szerokie zastosowanie w budownictwie.

kruszywo

Wykorzystanie kruszyw w budownictwie infrastrukturalnym

Kruszywa to jeden z podstawowych materiałów budowlanych. Wykorzystywane są one zarówno w budownictwie jednorodzinnym, mieszkaniowym, jak i infrastrukturalnym czy przemysłowym. W zależności od rodzaju prowadzonych prac stosuje się różne rodzaje kruszcu o zróżnicowanej frakcji. Jaki kruszeń stosowany jest w budownictwie drogowym?

beton

Czym się różni beton od cementu?

Określenia takie jak beton i cement są na bieżąco używane przez budowlańców. Laicy mogą jednak nie zdawać sobie sprawy z tego, że istnieją pomiędzy nimi znaczące różnice. Jakie dokładnie?

beton

Rodzaje kruszyw wykorzystywanych do produkcji betonu

Beton to niezbędny materiał do realizacji różnego rodzaju inwestycji budowlanych. Aby jednak mógł powstać, niezbędne są odpowiednie kruszywa. Jakie dokładnie oraz czym się one charakteryzują? Zachęcamy do lektury.

piasek

Co to jest piaskobeton?

  Piaskobeton to beton, do przygotowania którego wykorzystuje się piasek wraz z niewielkim dodatkiem żwiru. Był on powszechnie stosowany w latach 80 ubiegłego stulecia. Najszersze zastosowanie miał on w budownictwie jednorodzinnym, składał się z dużego udziału piasku i niewielkiej domieszki żwiru. Dziś nadal możemy się spotkać z tak wykonanymi fundamentami czy żelbetonowymi stropami.

piasek

Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego piasku do betonu cementowego?

Beton to jeden z częściej wykorzystywanych na budowie materiałów. Ma szerokie zastosowanie i jest dość prosty w produkcji, ale duże znaczenie ma jakość i rodzaj wykorzystywanych do jego produkcji półproduktów. Jednym z ważniejszych jest piasek, który wpływa na spójność i wytrzymałość betonu. Jak wybrać najlepszy jego rodzaj? Dlaczego ma to w ogóle znacznie?

ANMAR © 2022 Suszarnia Piasku