Blog

kruszywa

Rodzaje kruszyw stosowane w budownictwie

Piasek stanowi jedno z najbardziej popularnych kruszyw, stosowanych w budownictwie. O jego wyjątkowych właściwościach przeczytacie w naszym wpisie, a także dowiecie się z niego, jakie pozostałe rodzaje kruszyw wykorzystuje się w budownictwie.

piasek budowlany

Jakie rodzaje piasku budowlanego wyróżniamy

Piasek to powszechnie stosowane w budownictwie sypkie kruszywo pochodzenia mineralnego używane do produkcji cegieł oraz wszelkiego rodzaju zapraw: murarskich, tynkarskich, cementowych czy betonowych. Może służyć jako wyrównująca teren podsypka pod nawierzchnie drogowe, torowiska, kostkę brukową, płyty chodnikowe lub betonowe wylewki. Często wykorzystywane jest również w celu podwyższenia terenu albo utworzenia warstw filtracyjnych w gruncie. W […]

transport worków

Zalety workowanego piasku suszonego

Piasek to surowiec, bez którego niemożliwe jest prowadzenie prac budowlanych. Okazuje się jednak, że coraz częściej można zakupić go również w praktycznych workach. Jakie są główne zalety workowanego piasku suszonego?

Mikrokulki ceramiczne

Właściwy dobór ścierniwa w procesie piaskowania

Istnieje wiele sposobów oczyszczania i przygotowania powierzchni do malowania. Jednak jedną z popularniejszych metod jest piaskowanie. Piaskowanie pozwala na dokładne oczyszczenie materiałów twardych z zanieczyszczeń i rdzy, jak to się ma głównie w przypadku stali.

piasek

Rodzaje zastosowań piasku suszonego na placach budowy

Piasek to luźna skała osadowa złożona z drobnych, niezwiązanych spoiwem ziaren mineralnych, których skład chemiczny opiera się przede wszystkim na kwarcu. Ze złożami piasku można się spotkać na znacznym obszarze Polski, a wraz z innymi składnikami pochodzenia organicznego i nieorganicznego tworzy on glebę.

Na czym polega piaskowanie i gdzie można je wykorzystać?

Na czym polega piaskowanie Usunięcie różnego rodzaju zabrudzeń lub skaz ze stalowych elementów nieraz wydaje się zadaniem niewykonalnym. W zależności od sytuacji niektóre osoby starają się zastosować środki chemiczne lub inne preparaty, które trawią brud lub konserwują uszkodzony element.

ANMAR © 2021 Suszarnia Piasku