Szerokie zastosowanie piasku suszonego

Young male foreman is spreading dry cement. Full length of worker working at construction site. He is wearing reflective clothing.

Piasek jest surowcem, który jest wykorzystywany każdego dnia na tysiącach placów budów. Zastosowań dla tego materiału jest naprawdę wiele i często wykraczają one poza branżę budowlaną. Dzieje się tak, ponieważ możliwe jest pozyskiwanie piasku różnego pochodzenia, z odmienną gęstością i wielkością ziaren. Jednak najbardziej cenioną odmianą tego surowca jest piasek suszony. Odznacza się on najlepszą jakością, a także wysoką zawartością krzemionki. Najczęściej produkuje się go z piasku płukanego w procesie uszlachetniania. Polega on na przemywaniu surowca i oddzielaniu jego frakcji. Następnie suszy się uzyskany materiał i przesiewa, dzięki czemu zostają w nim tylko ziarna o zadanym rozmiarze.

Zastosowanie piasku suszonego w przemyśle

Przede wszystkim piasek suszony jest wykorzystywany w dużych ilościach w branży budowlanej. Jest on jednym z głównych składników zapraw murarskich i tynkarskich. Dzięki swoim właściwościom może być wykorzystany do produkcji różnego typu klejów. Co więcej, piasek suszony używa się do wytwarzania posadzek żywicznych i antykorozyjnych.

Wyjątkowym zastosowaniem dla tego surowca jest wykorzystanie go jako wypełniacza dla filtrów uzdatniających wodę pitną. W podobnym celu używa się go w oczyszczalniach ścieków przemysłowych i komunalnych. Jednym z głównych zastosowań dla piasku suszonego jest piaskowanie elementów stalowych. Dzięki temu często wykorzystuje się w branży motoryzacyjnej. Piaskarki używają piasku suszonego, który jest w stanie usunąć lakier z elementów karoserii samochodowej i felg. Jego odmiana o większej gramaturze jest wykorzystywana do oczyszczania stalowych przymiotów, a w procesie hydropiaskowania do usuwania zabrudzeń z cegieł i starych budynków.

Chociaż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, piasek jest wykorzystywany w wielu branżach. Jednak często najpierw musi być poddany uszlachetnianiu. Jego wyjątkową odmianą jest piasek suszony, który znajduje zastosowanie do produkcji wielu specjalistycznych materiałów!

ANMAR © 2021 Suszarnia Piasku