Blog

Rodzaje i rola piasku

Najważniejsze kruszywo budowlane – o piasku

Piasek jest kruszywem wszechobecnym i stosunkowo łatwo dostępnym. Przy tym jest jednym z najcenniejszych surowców znanych ludzkości i towarzyszy jej od zarania dziejów.  Jego jakość ma znaczący wpływ na stworzoną na jego bazie zaprawę, a co za tym idzie na jakość oraz trwałość muru. Warto wiedzieć, że piasek nie jest niczym innym, jak luźną skałą […]

fabryka

Proces uszlachetniania piasku

Piasek to luźna skała osadowa, której głównym składnikiem są drobniutkie ziarenka kwarcu, ale również skaleni i innych minerałów. Ziarenka piasku powstają przede wszystkim z litej skały, która z czasem uległa erozji.

piasek stosowany w budownictwie

Piasek i jego wykorzystanie w budownictwie

Piasek to luźna skała osadowa, która składa się z ziaren mineralnych niezwiązanych spoiwem. Jego głównym elementem składowym jest kwarc. Ziarna mają zróżnicowaną wielkość – może się ona wahać od 0,05-0,063 do 2 mm. Złoża piasku występują w całej Polsce. Wydobywa się go za pomocą metody odkrywkowej.

Piaskowanie trawnika

Jak wykorzystać piasek w ogrodzie

Piasek jest luźną skałą osadową, która składa się przede wszystkim z kwarcu. Najczęściej stosuje się piasek uszlachetniony, czyli materiał, który po wydobyciu jest płukany ze wszelkich zanieczyszczeń, suszony, a następnie sortowany według swoich właściwości. Piasek płukany jest jednym z podstawowych i najczęściej wykorzystywanych surowców w budownictwie.

zasady BHP piaskowania

Bezpieczne piaskowanie, czyli kilka słów o BHP

Piaskowanie to proces technologiczny, polegający przede wszystkim na czyszczeniu bądź kształtowaniu dowolnej powierzchni przy pomocy ukierunkowanego silnego strumienia sprężonego powietrza lub wody, zawierającego piasek lub inne twarde cząsteczki. Paskowanie pozwala na usunięcie wszelkich zabrudzeń w tym zardzewień z elementów stalowych.

deski na tarasie

Czy drewno można piaskować?

Drewno jak każdy inny materiał ulega zabrudzeniu. Drewniana elewacja, podłoga z desek czy nawet stare meble, które chcemy poddać procesowi renowacji mogą zostać wyczyszczone przy zastosowaniu techniki piaskowania drewna. Wystarczy w tym celu odpowiednia wiedza, sprzęt i dobre kruszywo. Pamiętajmy, że wiele zależy od jakości i uziarnienia wybranego piasku suszonego, dlatego najlepiej wybierać ten oferowany […]

ANMAR © 2016 Suszarnia Piasku